Балкан оцеля срещу Академик Пловдив и спечели само с 1 точка

16 Февруари, 21:08
обновена на 16 Фев 2024
(0) (0)
Прочетена: 1225 6

Шампионът Балкан приключи второто завъртане на Националната баскетболна лига с драматична победа срещу Академик Пловдив с 86:85 като домакин в своята зала “Арена Ботевград”.

По този начин “зелените” завършват втория етап от първенството на четвъртото място в класирането с баланс 14-8.

За Купата на България тимът ще бъде поставен като попадна в Топ 4, и ще се изправи срещу един от непоставените отбори на жребия.

Балкан в този двубой бе без Йордан Минчев, който е с температура, а Георги Герганов не се появи в игра поради разтежение.

Двубоят започна равностойно, като двата състава си размениха водачеството на няколко пъти, а в средата на частта гостите от Пловдив дръпнаха с 5 точки, но Балкан бързо се върна в мача и запази преднината си от 4 точки и резултатът в първите 10 минути бе 26:22.

През втората част Балкан диктуваше темпото на играта, като през някои моменти изпита трудности, но все пак шампионите се справиха и увеличиха разликата до 9 точки за кратко, но на почивката се оттеглиха двата отбора при 49:46.

Второто полувреме започна слабо за Балкан, тъй като пловдивчани обърнаха резултата и поведоха за кратко време, и взеха преднина от 6 точки. Но след това тимът на Небойша Кнежевич успя да изравни резултата и след това започна серия от размяна на кошове. Третият период бе за Академик Пловдив, които спечелиха с една точка - 70:69.

В заключителните 10 минути преди края на срещата, Балкан за пореден път направи обрат и се върна в играта и имаше само преднина от 5 точки, като не мърдаше този аванс, до последно тимът от Пловдив се бори и се опита да открадне победата на “зелените”, но все пак успехът е толкова сладка за настоящите шампиони от Ботевград с 86:85.

За Балкан Мартин Сотиров изигра феноменален мач, като приключи срещата с 25 точки и 5 тройки. Майки Диксън отново показа какво може и завърши с 19 точки при 57% стрелба. Димитър Димитров и Сюприйм Хана се отличиха с по 13 точки, като капитанът бе близо до трипъл-дабъл с 9 борби и 7 асистенции.

За Академик Пловдив над всички бе Джъстин Маккол с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 асистенции.

Ключови думи: БК Балкан