Балкан отстъпи на националния отбор на България в контрола

23 Ноември 2021, 21:02
(0) (0)
Прочетена: 1014 0

Балкан отстъпи на националния отбор на България с 64-87 в приятелски мач, игран във вторник вечер в “Арена Ботевград”. Тимът на Росен Барчовски е на подготвителен лагер в Ботевград от 19 ноември.

"Трикольорите" ни ще приемат Босна и Херцеговина на 29 ноември в "Арена Ботевград", а преди това на 26-ти гостуват на Литва в първи мач от квалификационния цикъл. Двубоят ще бъде излъчен на живо по Nova Sport.

Балкан бе без двама от своите играчи днес, които са част от националния тим - Станимир Маринов и Митко Димитров. Следващият официален мач на "зелените" ще бъде на 1 декември срещу Левски в София. Началният час на двубоя от Деласпорт Балканска лига бе променен като той ще се играе от 17:30.

Националният отбор започна мача с 9-2 и поведе на няколко пъти със 7 точки в първата част. До края на периода обаче “трикольорите” имаха аванс от 1 при 12-13. За кратко Балкан обърна в началото на втората част, но нациоаналите си върнаха предимството. След оспорвани минути на почивката България водеше с 8 точки при 24-32. Почти през цялата трета част националите водеха с двуцифрена разлика като третата четвърт завърши при 47-60 в тяхна полза. В средата на последната част разликата скочи до 20 при 56-76 и докрая разликата продължи да нараства.

Ключови думи: БК Балкан , баскетбол