Балкан победи Спартак Плевен в контрола

27 Ноември 2021, 21:09
(0) (0)
Прочетена: 852 0

Балкан победи Спартак Плевен в контролна среща играна в събота вечер в "Арена Ботевград". “Зелените” се наложиха у дома с 92-85 след оспорван мач, в който гостите от Плевен водеха дълго време в резултата. Това бе втора проверка за ботевградчани в паузата заради световните квалификации. В днешния мач за Балкан отново не играха Станимир Маринов и Митко Димитров, които са част от националния отбор.

Следващата седмица тимът на Небойша Видичподновява мачовете като първата му среща е на 1 декември срещу Левски. Двубоят е от 17:30 часа в зала Универсиада” и е част от турнира на Деласпорт Балканска лига.

Балкан започна добре срещата, повеждайки 9-4, но Спартак отвърна със серия 8-0 и изравни за 12-12. До края на частта двата тима си размениха водачеството няколко пъти, а тимът на новия наставник Тодор Тодоров взе аванс от 3 след първата част (16-19). През цялата втора четвърт гостите се задържаха напред. Най-голямата им преднина беше около 7 точки, а на почивката разликата беше 1 в полза на Спартак (45-46). След подновяване Балкан си върна предимството за няколко минути. Гостите от Плевен обаче не се отказваха и поеха контрола отново. Нашите изоставаха дълго време в края на третата и след добри изяви на Калил Дюкс Балкан се доближи на 1, 7 минути преди края при 72-73. Две поредни тройки на Мартин Маринов в този момент изведоха съперника отново с 6 напред. Три минути и половина преди края Балкан отново поведе при 82-81 и докрая удържа успеха.

Николай Грозев бе най-резултатен за Балкан с 23 точки, а 13 отбеляза Дерик Маркс. Алихан Демир реализира 11, а по 10 добавиха Крис Минков и Калил Дюкс.

За Спартак най-много 19 имаше Димитър Маринчешки. Николай Стоянов отбеляза 13, а по 11 добавиха Божидар Аврамов, Мартин Маринов и Николай Маринов.

Ключови думи: БК Балкан , баскетбол