Балкан победи убедително Ямбол и ще играе с ЦСКА на полуфинала за Купата

21 Март 2023, 22:11
(0) (0)
Прочетена: 782 1

Шампионът Балкан стартира с убедителна победа над Ямбол в четвъртфинала за Купата на България с 97:66 в зала “Арена София”. Това бе четвърто поредно класиране на полуфинал за Балкан, като утре ще срещнат силния отбор на ЦСКА, който надигра Спартак Плевен с категоричното 82:63. Полуфиналната среща е утре на 22 март от 20:15 ч. в зала “Арена София”.

Балкан започна срещата много силно - с три поредни тройки на Николаос Дипларос, като в първите десет минути разликата стигна до 20 точки, а ямболци сътвориха куп грешки при атаките и така “зелените” отбелязаха още 6 тройки. Първата четвърт завърши при 31:14 за шампионите.

Втората четвърт също започна много силно за Балкан, като в първите минути новото попълнение - Денг Адел отбеляза  9 поредни точки. Балканци продължаваха да се забавляват, като разликата в средата на частта набъбна до 34 точки. Първото полувреме завърши при резултат 55:31 за Балкан.

Второто полувреме също започна ударно за Балкан, като новото попълнение Пол Джаксън, както и Христо Захариев отбелязаха няколко тройки, за да направят разликата отново от 30 точки за 68:38. Третата част завърши при 74:45 за ботевградчани.

В последната четвърт, Балкан нямаше никакви проблеми в организацията на играта, като разликата скочи до 35 точки при 87:52. Александър Гавалюгов отбеляза тройка и стана 12-ият играч за шампионите с отбелязани точки в мача. Така “зелените” от Ботевград се опитаха да минат кота 100 точки, но и така не успяха, а завършиха мача с финалното 97:66.

Най-резултатни за Балкан бе новото попълнение Пол Джаксън, както и гръцкият плеймейкър Николаос Дипларос с, 14 точки. Второто ново попълнение, Денг Адел, който се включи много силно от пейката с с 11 точки и 8 борби. Илиян Пищиков завърши с 9 точки. Христо Захариев, Мануел Суарез и Димитър Маринчешки оформиха 8 точки. Александър Гавалюгов и Константин Тошков се разписаха с по 5 точки, а Николай Грозев и Димитър Димитров приключиха срещата с по 4 и 2 точки.

Ключови думи: БК Балкан