Балкан поведе без проблем в серията срещу Берое (ГАЛЕРИЯ)

21 Април 2021, 20:40
(1) (0)
Прочетена: 1139 0

Балкан спечели без проблем първия четвъртфинален мач в НБЛ. Отборът на Йовица Арсич срази Берое с 94-58 след като двубоят нямаше почти никаква интрига от самото начало до края. Така ботевградчани вече са на победа от класиране на полуфинал. Вторият двубой от серията е в събота, 24 април, от 19:00 часа в Стара Загора. Тауан Ейджи бе извън състава заради стомашен вирус. За Берое мача пропуснаха петима основни играчи - Павел Маринов, Николай Стоянов, Костадин Лазаров и гардът Кей Джей ФейгънБрейди Роуз се върна в състава, но не влезе в игра.

Мачът започна ударно за Балкан със серия 9-0 за две минути и половина. Берое допусна доста грешки в нападение, от които нашите се възползваха, за да зададат темпото на игра отрано. Последва таймаут за Любомир Минчев, след който обаче крахът в неговия тим продължи, като отборът не можеше да отбележи кош от игра повече от 8 минути. Балкан не спираше да бележи и направи преднината си над 20 токи още в края на първия период (26-4). Единствените точки на гостите бяха фаулове на Джейми Гавин,а първият кош бе дело на Дамян Минков. Домакините вкараха цели 31 точки в първия период като половината от тях бяха дело на Божидар Аврамов, който вкара 4 тройки и общо 16 точки за първите 10 минути. 10 имаше Дарко Балабан за ботевградчани, които водеха с 31-9 след една част. Не се промениха много нещата във втората четвърт като момчетата на Йовица Арсич продължиха да контролират двубоя и на почивката увеличиха аванс на 30, което бе и най-голямата разлика в мача до момента (53-23). Балкан от своя страна стреляше почти перфектно от средно разстояние като бе 15/18 (83%) през първите 20 минути игра срещу 5/13 (38%) на съперника. Домакините имаха 9 борби повече (22 срещу 13) и 14 асистенции повече (18-4) със само 4 грешки. Не се промени нищо и през второто полувреме като двубоят на практика изглеждаше, че се доиграва. Двата тима допуснаха повече грешки в третия период, който бе по-равностоен, но разликата скочи над 30 след третата (72-35). До края двубоят се доиграваше.

Божидар Аврамов бе най-резултатен за успеха с 22 точки и 8 борби за 25 минути в игра, а 20 и 7 борби имаше Дарко БалабанДавонтей Джордан реализира 12.

Джейми Гавин бе най-резултатен за Берое с 20 точки, 13 имаше Дамян Минков, а 11 Михаил Комбаков.

Пълна статистика от мача с Берое

Ключови думи: БК Балкан , баскетбол , НБЛ , Плейофи , Четвъртфинали , Национална баскетболна лига