Балкан с изразителна победа над Шумен

8 Февруари 2023, 21:41
(0) (0)
Прочетена: 1010 1

Балкан нанесе пета поредна загуба на Шумен в Националната баскетболна лига. На свой терен в „Арена Ботевград“ шампионите надвиха своя съперник със 109:80, след като водеха през цялото време. Това бе и най-резултатният им мач през сезона до момента, като преди постижението им бе 105 точки срещу Берое.

В тази среща отново не игра Христо Захариев, но дебют за мъжкия отбор направи юношата на домакините Стефан Михайлов.

Победата бе 14-а за Балкан, който има и 4 загуби, а в следващия кръг гостува на Академик Пловдив. Шумен е с баланс 3-15, без шанс за място в Топ 8 след второто завъртане и участие в турнира за Купата, като му предстои домакинство на Рилски спортист.

По-малко от четири минути бяха необходими на „зелените“ да натрупат двуцифрена преднина за 18:8, след като стартираха със 7/7 при стрелбата от игра. Водени от Ишмаел Ел-Амин на два пъти гостите се доближиха само на 5. Последваха обаче 15 поредни точки за Балкан, който след първата част се откъсна с 30:18 след много силен старт на Павлин Иванов и Мануел Суарес.

Домакините доминираха видимо в подкошието и се откъснаха напред с 22 малко след началото на втория период. До края на полувремето обаче настъпи лек спад в играта им, като на почивката Шумен намали за 41:56.

Резултатността спадна след паузата, като играта бе сравнително равностойна. Баскетболистите на Петър Златанович обаче поддържаха комфортен аванс от 15-20 точки и след няколко поредни успешни атаки в края на частта, поведоха с най-голямата разлика до момента при 78:55.

През последната част на паркета бяха основно младите момчета от двата отбора, като Балкан нямаше проблем да спечели убедително.

Илиян Пищиков направи много силен мач за победителите с 24 точки. По 14 отбелязаха Павлин Иванов, Николай Грозев и Мануел Суарес (12 борби), а дабъл-дабъла на чилиеца бе факт още в началото на втората част. Димитър Димитров добави 11 точки.

За Шумен Ишмаел Ел-Амин бе над всички с 27 точки. Рей Идову се отчете с 13 и 8 борби, а Адриян Секулов добави 11 точки.

Източник: BGbasket.com

Ключови думи: БК Балкан