Балкан с трета поредна победа, удари и Рилски спортист

28 Октомври 2023, 15:45
(1) (0)
Прочетена: 1169 3

Шампионът Балкан записа третата си поредна победа в Националната баскетболна лига, като днес удари Рилски спортист в дербито на кръга с 81:70 в своята зала “Арена Ботевград”.

Победата на “зелените” бе дошла след силно първо полувреме, като имаха преднина от 26 точки, но след това се поотпуснаха, но в крайна сметка взеха победата.

Балкан вече е с баланс от 3-1 от началото на сезона в НБЛ, докато Рилски спортист инкасира третата си поредна загуба и е с актив от 1-3.

Балканзи имаха предимство през целия мач и не позволиха на Рилски спортист да поведе в нито един момент. Тимът на Петър Златанович започна много силно и за 10 минути игра поведе с 25:7, като през втората четвърт разликата стигна до 26 точки при 52:26.

Гостите от Самоков след почивката промениха играта си, като направиха много силно второ полувреме, като успяха да намалят изоставането си до 51:62 преди третата част. Балкан допусна скъсяване на разликата до 7 точки при оставащи четири минути – 71:64, но все пак не позволи на съперника си да обърне водачеството.

Мартин Сотиров бе най-резултатен за успеха на домакините с 19 точки (5 тройки), 5 борби и 6 асистенции. Карл-Йохан Липс добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Малик Топин се включи с 13 точки и 8 борби.

Чавдар Костов реализира 25 точки за Рилски спортист, а Джоузеф Лоусън се отчете с 21 точки и 7 борби.

Снимка: balkan-basket.com

Ключови думи: БК Балкан , Национална баскетболна лига