Балкан с убедителна победа над Левски

18 Март 2015, 19:38
(0) (0)
Прочетена: 2666 14

„Арена Ботевград” бе домакин тази вечер на мача между отборите на Балкан и Левски. За свой отличаващ атрибут този път балканци бяха избрали червени чорапи. Те показаха добра игра и в защита, и в нападение, като поведоха още в самото начало и до края на срещата не позволиха обрат. Двубоят завърши с 91:78.
Балкан дадоха отличен старт на играта, като поведоха със серия от 12:0 и това наложи първото прекъсване за отбора на „сините”. След 14:0 серията обаче бе прекъсната от Павел Иванов, който в 6-та минута вкара първия кош за Левски. За кратко време на домакините бяха отсъдени няколко лични нарушения, а възмущението на публиката не закъсня. Няколко грешки в нападение от страна на домакините обаче допуснаха отнети топки, а резултатът след първите 10 минути игра бе 26:11.
През втората четвърт домакините успяха да задържат тази преднина, като в 5-та минута разликата достигна 18 точки. Така по време на почивката водеха с 50:36.
Домакините продължиха силната си игра и през третата част, където активът им стигна до 24 точки. Отмъкната топка и забив на капитана Павел Маринов повдигна духа в ботевградската Арена, а феновете не изневеряваха на стила си и бурно аплодираха всяка смяна в отбора. 74:49 бе резултатът след 30 минути игра, а тази преднина вече предвещаваше и края на двубоя.
5 минути преди последния съдийски сигнал, отсъдено лично нарушение на Димитър Ангелов от Левски накара играча да освободи напрежението на терена, но до техническо не се стигна. Активът на Балкан бе достатъчен, при което до края играта просто се доиграваше.

С най-много точки за своя отбор -24, завърши Иван Лилов. Капитанът Павел Маринов вкара 17, с двуцифрен резултат са Мартин Маринов, който се отчете с 16 точки и 4/5 от тройката, и Вукота Павич – с 10. С 8 точки приключи Николай Върбанов, Педжа Стаменкович – с 6, Димитър Маринчешки и Цветослав Острев записаха по 4, а Милан Милованович, който излезе за 5 лични нарушения, приключи мача с 2 точки.

След днешната 15-та победа, баскетболистите на треньора Влада Вукойчич затвърдиха втората си позиция във временното класиране. В 23 кръг от НБЛ, на 21 март (събота), балканци гостуват на Черноморец в Бургас.