Балкан се сбогува с втория етап на ФИБА Европа Къп без победа

7 Февруари, 21:47
(0) (0)
Прочетена: 875 25

Баскетболният шампион Балкан приключи своето европейско участие през настоящия сезон.

Момчетата на Небойша Кнежевич допуснаха шестото си поражение в групите на втория етап на ФИБА Къп, като бяха унизени тотално от силния отбор на Билбао с 63:90 като гости в Испания. През първия етап, те имаха три победи и три загуби, които успяха да прескочат групата.

Така, ботевградчани не успяха да запишат нито една победа в шестте мача, като загуби и в шестте срещи и остана последен в групата с 0-6. Лидер е именно Билбао с 5-1, а място в четвъртфиналите намери и Порто с баланс 4-2, който успя да си вземе прекия дуел с немския Гьотинген, които приключиха трети с 3-3.

Извън състава за “зелените” бе Майки Диксън, който не пътува с отбора заради липса на виза.

Първото полувреме бе доста равностойно, като двата тима на няколко пъти си размениха водачеството, а двата състава на почивката се оттеглиха при резултат 42:38.

Второто полувреме започна много кошмарно за гостите от Ботевград, които позволиха на домакините да дръпнат сериозно, като успяха да покачат аванса до 25 точки, а да се отбележи само че испанците вкараха 34-13 в третия период.

До края на мача нищо интересно не се случи, като победителят бе вече решен, а Небойша Кнежевич използва младите си играчи през оставащото време до сирената.

Йордан Минчев приключи с 13 точки и 10 борби, като оформи дабъл-дабъл. Със 13 точки приключи и Илиян Пищиков, Мартин Сотиров и Сюприйм Хана завършиха срещата с 11 и 10 точки.

Ключови думи: БК Балкан

Коментари (25)

• Отговори (3) (6)
    1. добавен от: Анонимен 7 Февруари, 22:19

Балкан беше равностоен,даже в някой моменти доминираше през първата част, но през втората част, съдийски решения извадиха от равновесие нашия отбор и той рухна психически ка не можа да се върне в мача. Пристрастното съдийството спрямо Балкан се превръща в епидемия. ЗАЩО И ДОКОГА??????

• (6) (0)
      1. добавен от: Анонимен 7 Февруари, 22:34

Сигурно 21 точки разлика в полза на Билбао 3-тата част е заради някой си съдия. Аман от тролове

• (4) (0)
      2. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 04:28

Ех, тоя световен заговор срещу Балкан от страна на съдиите! Ние сме толкова велики и непобедими, а съдиите все ни провалят.Зор видяха докато докарат 6 загуби за Балкан.

• (2) (0)
      3. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 12:53

Някой хора са сложили розовите очила и не си пият хапчетата!

• Отговори (1) (5)
    2. добавен от: Анонимен 7 Февруари, 23:03

Вижда се колко важен е фактора съдийство,когато Балкан държеше инициативата в първата част и по нищо не отстъпваше на испанците,нека уж обективните коментари да видят тази първа част, тогава се задейства съдийската машина и уж със малки аванти и всяко спорно положение беше свирено в полза на испанците, видя се странното усърдие да се окаже помощ на отбора домакин пълен със звезди, а защо просто не играем честна игра. На силен отбор като Билбао му трябва един малък тласък за да влезе пак в релсите, той го получи. Да де, ама не е честно.

• (4) (0)
      1. добавен от: Анонимен 7 Февруари, 23:33

И пак, в третата част се видя разликата между нас и тях. Щом не можем 40 минути д сме им конкурентно способни, значи не можем да се оплачем от съдии.

• Отговори (4) (1)
    3. добавен от: Анонимен 7 Февруари, 23:14

предлагам още 100к да им дадат

• (3) (2)
      1. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 00:18

Минимум 100 000. Момчетата се измориха, изпотили са се за първи път от една година, трябва допълнително финансиране, да ги стимулираме да се изпотят още веднъж преди да излязат почивка, че много тренировки, много нещо. Наистина са се самозабравили шепата идиоти на кмета. Като дете ходех да викам в залата, сега и в хола да играят няма да ги гледам. Не става с инат и корупция.

• Отговори (5) (1)
    4. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 00:28

Още 100 бона за туфлеците тупащи топката и замерящи коша, айде че и заря ще има на порутения център.

5. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 04:18

Още 200 хил им дайте. Тоя дето реши, че ставаме за Европа сега да плати екскурзиите на зелените ливади.

• Отговори (3) (1)
    6. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 04:23

До кога, бе хора, ще се харчат милиони за едни куци коне, пък ние ще пием тинята, ще си трошим колите в дупките по улиците?! За площада да не говорим.

7. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 05:38

До ,когато избираме,баскетболно възпитани и мислещи хорица да управляват обществения живот на града.

• Отговори (2) (1)
    8. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 08:04

Равностоен закриваи

• (5) (2)
      1. добавен от: Левски София 8 Февруари, 09:15

Селските фенове със скъсани зелени анцузи ще подскачат на центъра и ще гледат зарята, като най-значимото нещо в техния живот.

9. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 08:09

Дайте им 100 хиляди

• Отговори (7) (1)
    10. добавен от: Анонимен 8 Февруари, 08:25

6 мача, 6 загуби и за цялото време не могат да оправят документите на чужденците, за да играят в чужбина, а в същото време се приемат 100 000лв да се отпуснат, при положение че централната част на града е в трагично състояние.
    Сегашното ръоводство вече 9-та година не може само да поддържа направеното от предишният кмет, каму ли да построи нещо.
    Наливат се огромни пари в празната каца Балкан, за да се държат на 4-то ,5-то място пълен смях.