Петък, 3 Май 2024, 16:23

Балкан спря негативната серия и се върна на победите срещу Шумен след продължение

17 Декември 2023, 20:32
(1) (0)
Прочетена: 1081 5

Баскетболистите на Балкан започнаха с победа второто завъртане от редовния сезон на НБЛ. Тази вече при гостуването на Шумен те спечелиха след петминутно продължение с 96:90 (17:22, 28:23, 23:24, 18:17, 10:4).

Срещата премина през доста обрати - водачеството бе сменяно цели 19 пъти, стигна се и до 10 равенства. Домакините от Шумен водеха повече време - 23 минути спрямо 15 минути на Балкан.

Редовното време завърши при равен резултат - 86:86. В допълнителните пет минути балканци поведоха с 5-0 с тройка на Диксън и добавка на Липс за 86:91. Домакините се доближиха до 1 точка - 90:91 при оставащи минута и половина. След това обаче Балкан нанесе окончателния си удар с два последователни коша - 40 секунди преди края резултатът бе 90:96. До края домакините не успяха да направят нищо и Балкан спечели тази изключително трудна победа.

Майки Диксън бе най-резултатен за Балкан с 23 точки. С 16 точки и 8 борби е Йонас Зохоре, 12 има Карл-Йохан Липс. По 8 точки вкараха Николай Грозев и Мартин Сотиров, със 7 е Йордан Минчев, 5 точки има Девин Харис, 3 добави Георги Герганов.

За Шумен над-всички бе Уилфред Ликей с 28 точки, Камерън вкара 21, с 19 е Ивайло Тонев, 17 има Ролинс.

Следващият мач на Балкан е на 22 декември в Ботевград срещу Левски.

Ключови думи: БК Балкан