Четвъртък, 25 Април 2024, 22:57

Балкан U15 вкара 100 точки на Водно Скопие за първа победа в Европейската младежка лига

3 Февруари 2023, 15:27
(1) (0)
Прочетена: 787 3

Баскетболистите на Балкан до 15-годишна възраст надделяха убедително над северномакедонския Водно Скопие със 100:68. Това е първа победа за момчетата на Иван Коцев на Европейската младежка лига в Унгария.

По-късно тази вечер Балкан U15 ще изиграе втория си двубой в днешната програма срещу Байерн Мюнхен от 19:10 ч.

Първото полувреме бе равностойно, като и двата тима завършиха на почивката при равен резултат 43:43. След това ботевградчани показаха по-добра игра в защита. В последната четвъртина момчетата на Балкан U15 отбелязаха едва 36 точки. Така за второто полувреме балканци реализираха 57 точки.

За Балкан U15, във втори пореден мач, най-резултатен е Петър Симеонов, който реализира 29 точки при 12-27 стрелба от игра. Нов силен мач изигра и Егор Манохин, който приключи със 17 точки при 70% стрелба от игра, 8 асистенции, както и 8 борби. Неговото КПД бе 28. Александър Дурев записа дабъл-дабъл с 14 точки и 10 борби. Мартин Тенев завърши срещата с 12 точки и 8 борби. Алекс Кошанин пък реализира 12 точки при 5-7 стрелба. Ивелин Райновски и Васил Василев добавиха по 6 точки. Георги Стойков се отчете с 4 точки.

Ключови думи: БК Балкан