Събота, 20 Април 2024, 08:42

Балкан U15 завърши Европейската младежка лига с драматична загуба след продължение

4 Февруари 2023, 14:01
(0) (0)
Прочетена: 605 0

Момчетата на Балкан при 15-годишната формация на клуба приключиха своето участие в Европейската младежка баскетболна лига с драматична загуба от Динамо Букурещ с 92:97 след продължение в Печ, Унгария. Това бе последен двубой за възпитаниците на Иван Коцев от турнира, като записаха една победа и три загуби след 4 изиграни мача.

В този мач ботевградчани бяха с 50% стрелба при 34-68, като спечелиха борбата с 47-43. Грешките на Балкан U15 са 35, а съперникът им има 15 по-малко.

Балканци започнаха ударно срещата като в самото начало направиха двуцифрен актив и спечелиха първата част с 30:20. След това разликата набъбна до 21 точки, но на почивката се оттеглиха с 15 точкова преднина при 52:37.

Второто полувреме бе кошмарно за Балкан U15, като в третата четвърт отбелязаха едва 12 точки и румънците намалиха разликата на 1 точка. В средата на второто полувреме Егор Манохин получи контузия, след като получи тежък удар във въздуха и получи сериозни болки в коленната става, така и той не доигра срещата.

В четвъртата част балканци изоставаха в резултата и успяха да изравнят 78:78, за да пратят мача в продължение. Продължението започна много лошо за Балкан U15, като Динамо Букурещ направи силна серия от 15-0. В последните минути на продължението обаче, след няколко поредни тройки на Балкан U15, разликата се стопи до 3 точки при 92:95. Динамо получи правото да изпълни 2 наказателни удара, които бяха успешни за загубата на Балкан U15 с 92:97.

Най-резултатен за Балкан U15 в четвърти пореден мач бе Петър Симеонов, който отбеляза 28 точки, включително и 5 тройки при стрелба 10-25. Той прибави и 7 борби, 6 асистенции и 6 отнети топки.

Александър Дурев приключи с 21 точки със стрелба 8-14. Мартин Тенев оформи дабъл-дабъл със своите 13 точки и 17 борби. Егор Манохин получи контузия в средата на третата част, но се отчете с 11 точки при стрелба 5-6, овладя 6 борби и допринесе 5 асистенции.

Снимка: balkan-basket.com

Ключови думи: БК Балкан