Балкан U17 започна Европейската младежка баскетболна лига с тежка загуба

2 Февруари 2023, 17:44
(0) (0)
Прочетена: 886 5

17-годишните на Балкан стартираха Европейската младежка баскетболна лига с тежка загуба от Щиинца със 77:61 в Румъния.

Тимът на Мирослав Ралчев водеше с 2 точки на полувремето при 28:30, като след почивката балканци допуснаха обрат с 20 точки разлика. Младите балканци се опитаха да намалят разликата, но така и не успяха.

За Балкан U17 най-резултатен бе Александър Гавалюгов, който приключи с 20 точки, 5 борби и 6 асистенции. Александър Жилев пък записа 18 точки. Велизар Георгиев изигра цял мач без почивка и се отчете с 13 точки. Кристиян Василев добави 7 точки и овладя 12 борби. Николай Нецов завърши с 3 точки.

Балкан U17 ще изиграе два мача, като утре сутринта в 9:00 ч. с италианския Наполи, а след това в 19:00 ч. ще играят с Лондон Елит.

Ключови думи: БК Балкан