Балкан U17 завърши Европейската младежка лига с изразителна победа

4 Февруари 2023, 16:49
(0) (1)
Прочетена: 664 0

Момчетата на Балкан U17 завършиха своето участие в Европейската младежка лига с изразителна победа над немския Хамбург с 79:55 в Плоещи, Румъния. Това бе трети пореден успех за възпитаниците на Мирослав Ралчев, като имат и една загуба от Шиинца.

Балканци започнаха силно двубоя, като в първите 5 минути разликата стана двуцифрена, като преднината беше 20 точкова. През втората част “зелените” продължиха да играят на същото темпо, като на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 47:24 за Балкан U17. Александър Гавалюгов за първите 20 минути направи феноменалните 9 асистенции.

Второто полувреме доминацията на “зелените” продължи, като разликата стигна до 31 точки.

Най-резултатен в срещата бе Александър Жилев, който отбеляза 22 точки и записа 9 борби.

Александър Гавалюгов завърши мача с дабъл-дабъл със своите 19 точки (5 тройки) и 11 асистенции. Кристиян Василев прибави 13 точки и 9 борби. Велизар Георгиев се отчете с 9 точки, 5 асистенци и 5 борби.

Ключови думи: БК Балкан