Балкан загуби от Монтана (16)

29 Май 2012, 14:39
(0) (0)
Прочетена: 1671 0

Отборът на Монтана 2003 влезе в топ 6 на финалното първенство за кадетки (16). Тимът стори това с първата си победа на него след 53-47 над домакина Балкан. Двата тима бяха равностойни и се бореха за успеха, но в края монтанки вкараха, когато трябваше, и спечелиха. Така утре Монтана среща Шампион 2006 в мач за петото място, а Балкан ще спори с Левски за седмото.
Мачът почна по-добре за домакините, които тръгнаха с 6-1. Монтанки отговориха със серия от 6 точки поред и поведоха, а до края на първата част отборите бяха равностойни. Монтана все пак съумя да вземе аванс и бе напред с 13-10 след десет минути.
Преднината на тима стана и 4 точки през втората четвърт, но по средата й Балкан изравни при 20-20. Последва размяна на по две точки, а със серия от 7-1 Монтана се откъсна напред с 6. Проблем за тима обаче бе фактът, че Дебора Филипова натрупа 4 лични нарушения, като след нейна тройка се получи и тази разлика от 6 точки, най-голяма до момента. До края на полувремето Балкан успя да вкара 5 точки и така след 20 минути игра преднината на монтанки бе само една, 29-28.
И двата отбора бележеха трудно в третата част, като първо 4 точки поред вкараха монтанки. След това Балкан ги върна и разликата пак стана 1 и последваха минути без кош и за двата тима. Таня Атанасова прекъсна тази серия с тройка и така домакините поведоха с 36-34. Последва размяна на няколко точки между двата отбора и след 30 минути Балкан водеше с 40-39.
Филипова вкара два коша за три минути и половина и Монтана излезе напред с 3 точки в последната четвърт. За по-малко от 60 секунди обаче Балкан успя да си върне преднината и поведе с 2 точки. Тимът обаче не можа да я задържи и монтанки си върнаха водачеството,  отбелязвайки следващите 8 точки за аванс от 6, 01.44 минути преди края. Ботевградчанки така и не успяваха да вкарат,  въпреки многото си опити, а едва в края двата тима си размениха по един кош.
Пореден силен мач направи Дебора Филипова, която завърши с 27 точки и 15 борби. Отново добре й партнираше и Христина Гераскова с 14 и 16 от същите показатели.