Балкан загуби от Ямбол

7 Януари 2012, 20:00
(0) (0)
Прочетена: 3097 1

Ямбол започна 2012 година с успех. Той не дойде никак лесно и бе постигнат срещу Балкан с резултат 89-84 в зала "Диана". Домакините водеха през целия мач, но непостоянната им на моменти игра ги караше да треперят за победата почти до края. В последната част Балкан се доближи опасно близо, но в решителните минути ямболии удържаха успеха. Ботевградчани овладяха 10 борби в повече, но направиха цели 12 грешки повече от съперника си и това им коства.
Началото бе малко по-добро за ботевградчани, но след това домакините направиха добра серия от 9-0 и дръпнаха със 7 точки. Те обаче не успяха да задържат преднината си за дълго време, тъй като гостите намалиха. В последната секунда на първата част Мартин Дурчев вкара тройка и тя завърши при резултат 26-21 за Ямбол.
Малко преди средата на втората четвърт гостите намалиха изоставането си само на 1 точка, но само за минута и половина ямболии се откъснаха с 10. Те продължиха да водят, но Балкан пак се доближи този път до 4 точки. Последва нова серия за ямболии, сега от 6 точки и разликата стана 10, но последният кош за полувремето бе на Любомир Лилов и след 20 минути домакините водеха с 49-41.
Три минути и половина след началото на второто полувреме Ямбол отново направи разликата двуцифрена. Не само това, а и благодарение на серия от 12-0 преднината на домакините стигна до 18 точки. Балканци успяха да свалят на 10, но с тройка на Мартин Дурчев третата част завърши при резултат 72-59.
Три минути и половина след старта на последната част Балкан вече бе само на 4 точки от съперника. Ямболии обаче не се дадоха и със серия от 6-0 дръпнаха с 10 напред. Малко преди края разликата падна до 5, но домакините си вкараха наказателни удари, а за повече просто нямаше време.
По 19 точки за победителите отбелязаха Мартин Дурчев и Станислав Говедаров. Златко Гоцевски отбеляза 11 точки, а с 10 завърши Стоян Петков.
За гостите с 18 точки се отчете Станимир Маринов. Айзея Мартин отбеляза 17 точки, а Драгомир Мароевич приключи с 12 точки и 8 борби.

Източник: bgbasket.com