Баскетболистите на "Спортист" с първа загуба за годината

13 Март, 14:02
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 532 4

Първа загуба за календарната година записа мъжкият отбор на БК "Спортист" Своге в ББЛ А група, след като отстъпи на втория отбор на ''Балкан'' Ботевград с 87 - 81 точки.

Михаил Калинов изигра силен мач за победителите отбелязвайки 28 точки (7 тройки), Михаил Гавазов добави 19, а с 15 точки приключи Иво Корестилов.

За свогенския отбор пореден дабъл-дабъл записа Данаил Христов след 28 точки и 15 борби, 21 точки отбеляза Дамян Стоянов, 16 Борис Матраков, а с 12 приключи Павел Теофилов.

Следващият двубой на БК "Спортист" от програмата на лигата ще се изиграе на 21 март (четвъртък) от 19.30 часа, когато се изправят срещу отбора на ''Фаб Файв'' София, а само два дни по-късно - на 23 март (събота), ще се проведе и второто домакинство в гр. Своге, когато от 16.00 часа е срещата срещу отбора на ''Волтрон" София.