Баскетболистките с пета поредна загуба в Правец

30 Юни 2012, 21:14
(0) (0)
Прочетена: 2650 0

Женският национален отбор на България по баскетбол продължава серията си без успех в европейските квалификации, след като загуби от Испания с 51:79 в петия кръг на битката за класиране на Евро 2013.

Българките губеха с 11:23 след първата четвърт, а на почивката резултатът бе 32:43.

В Правец най-голямата разлика достигна 28 точки в полза на гостенките през второто полувреме на двубоя.

Националния ни отбор на моменти намали пасива си до десетина точки, но слабото представяне в защита и по-сериозните усилия на съперника доведоха до крайния резултат.

Най-резултатни за България с по 11 точки бяха Вера Перостийска и Радослава Бъчварова.

До края на европейските квалификации България има още три мача, в които ще се опита да вземе поне една победа.