Вторник, 21 Май 2024, 06:50

Баскетболният отбор на ПГ по КТС- гр. Правец стана шампион на България за втори път

19 Май 2013, 14:42
(0) (0)
Прочетена: 3369 6

Отборът на момчетата от ПГ по КТС (8-10 клас) станаха шампиони на ученически финали по баскетбол за юноши – 8-10 клас в Златоград.
След четири дни, в които най-добрите десет ученически отбора в страната се противопоставиха един срещу друг, до финала достигна Професионалната гимназия по компютърни технологии и системи гр. Правец.
Учениците от Правец демонстрираха отлична игра и успяха лесно да стигнат до победата, като по този начин спечелиха първото място и златните медали. Нашите момчета станаха първи в групата си след последния мач с Видин 84-48. В полуфиналите баскетболистите от Правец се изправиха срещу момчетата от Сливен, като достигнаха до убедителна победа от 72-47. На финал премериха сили с учениците от гимназия „Васил Левски” гр. Ямбол , като ги надиграха с 75-64.
Така нашите момчета станаха шампиони на България на ученически финали по баскетбол за юноши – 8-10 клас
С тази победа баскетболният отбор от училището в Правец отива на световно по Ученически игри за баскетбол "3 на 3" , което ще се проведе другата година.
След края на финалната среща се състоя церемонията по награждаване и закриването на турнира.