12 Май 2015, 08:29
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 2139 10

С резултат 5:1 приключи гостуването на Спортист Своге на ОФК Беласица. Още в първата минута Любо Танчев и Красимир Шапкаров разиграха бърза контраатака пред вратата на гостите, но до отбелязване на гол не се стигна благодарение на навременната намеса на Дейвид Пенчев от Спортист Своге. Няколко минути по-късно Красимир Шапкаров и Владимир Кабранов опитаха да изненадат стража на свогенци Мартин Методиев, но не бяха точни в завършващата част на удара. Двама от защитниците на Спортист притиснаха капитана на Беласица Красимир Шапкаров и той от няколко метра изстреля топката в ръцете на вратаря Мартин Методиев.
Свогенци разчитаха предимно на контраатаки чрез Меделин Асенов, Валентин Ванов и Петър Златков. В 24-тата минута Шапкаров изведе Кабранов пред наказателното поле на гостите, последва шут по тревата и кълбото срещна лявата странична греда зад Мартин Методиев. В 31-вата и 34-тата минути Валентин Ванов и Георги Борисов обстрелваха от близо вратаря на Беласица Кирил Георгиев, но той не допусна кълбото зад себе си. В 41-вата минута Красимир Шапкаров от движение насочи топката в долния ляв ъгъл зад Мартин Методиев за 1:0. В 44-тата минута след атака по левия фланг Красимир Шапкаров насочи кълбото към Любо Танев, който го изпрати в долния десен ъгъл на Мартин Методиев за 2:0. В самия край на първата част на двубоя Любен Граменов направи резултата класически – 3:0.
След почивката отново по-дейния отбор бе този на Беласица. В 59-ата минута при бърза контраатака на петричкия тим Димитър Стоев видя свободния Атанас Спириев в наказателното поле на гостите, който със страхотен шут изпрати кълбото под напречната греда на Мартин Методиев за 4:0.
Две минути по-късно Георги Борисов се възползва от грешка в защитата на домакините и от близо намали на 4:1. В 73-тата минута включилият се в помощ на нападението Александър Митушев центрира отлично в наказателното поле на гостите и резервата Венци Стоянов отбеляза за 5:1.