Билбао нанесе катастрофална загуба на Балкан в зала “Арена Ботевград”

10 Януари, 21:03
(0) (1)
Прочетена: 2518 55

Трета поредна загуба в турнира за ФИБА Къп записаха баскетболистите на Балкан като домакин в своята зала “Арена Ботевград”, те допуснаха катастрофално поражение със 62:94 от силния отбор на Билбао, който е участник от испанската Лига Ендеса.

Освен че съперникът бе по-класният тим, играчите на Небойша Кнежевич изиграха прилично първо полувреме, като след почивката разликата стана доста голяма и сериозна за испанците.

Йордан Минчев от състава на Балкан бе извън групата за днешния мач заради контузия в коляното. Междувременно новият гард на “зелените” бе на срещата и се очаква да бъде обявен.

Билбао е едноличен лидер в групата с 3-0 победи, а Балкан е на последното място без нито една победа и с три загуби.

Баскетболистите на Небойша Кнежевич поведоха със 7:2 на старта на мача, но много бързо съперникът взе инициативата и след десет минути игра обърна за 20:15.

Билбао успя по-добре да се възползва от грешките на домакините, вкара повече точки под коша и на почивката водеше с 43:32. „Зелените“ не успяха да опазят добре Адам Смит, вкарал 16 само през първото полувреме, а те основно разчитаха на Димитър Димитров и Йонас Зохоре с общо 24.

Смит продължи да тормози защитата на Балкан и след паузата, а разликата продължи да расте и преди последната част Билбао се откъсна със 75:47.

До края играта бе сравнително равностойна, но гостите нямаха проблем да поддържат комфортен аванс и да спечелят.

Адам Смит поведе Билбао с 25 точки за 19 минути. Кристиан Куламае добави 13 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Алекс Рейес допълни с 12 точки.

Димитър Димитров бе най-резултатен за Балкан с 19 точки и 8 борби, а Илиян Пищиков и Мартин Сотиров отбелязаха по 11 точки.

Ключови думи: БК Балкан , ФИБА Къп