БK Балкан удържа трудно Ямбол

8 Април 2017, 21:21
(0) (0)
Прочетена: 3137 10

Баскетболния отбор на Балкан записа труден успех над Ямбол в последния мач от 25-ти кръг на НБЛ. Тимът на Небойша Видич победи у дома съперника със 78-69 след оспорван мач и множество обрати. Тимът на Петър Петров заличи двуцифрен пасив от 11 точки в третия период, но в последните минути домакините удържаха победата. Така ботевградчани се задържаха на пета позиция в класирането преди плейофите с актив 12-10, а съперникът им е осми с 6-16. В следващия предпоследен кръг от редовния сезон, който ще се играе в петък (14 април), Балкан приема Спартак Плевен, който вече е на две победи зад тях, а Ямбол е гост на Черно море Тича.

Мачът започна много оспорвано с няколко обрата през първото полувреме. Ямбол имаше лека преднина в първата, а през втория Балкан подържаше също малка преднина от 2,3 точки. Домакините започнаха силно след почивката и не допуснаха кош на съперника в първите 5 минути на второто полувреме. Тимът на Видич направи силна серия 10-2 и за първи път поведе с двуцифрена преднина при 51-40. Гостите от Ямбол обаче не се затрудниха да стопят разликата и след серия 16-3 отново обърнаха за 61-59 в началото на последния период. Малко преди това в края на третия период бе отсъдено техническо на пейката на Балкан. Домакините от Балкан успяха да си върнат аванса след мощна забивка на Травис Даниелс в средата на периода за 65-63. Разликата се запази малка, но в последните минути Балкан се откъсна сериозно напред и удържа успеха.

Михайло Секулович бе най-полезен за успеха с дабъл-дабъл от 22 точки (8/11, 72% от средно разстояние) и 15 борби. Станимир Маринов също направи силен мач и приключи с 20 точки и 8 асистенции, а 14 точки имаше Травис Даниелс.

За Ямбол над всички с 21 точки бе Стоян Петков, а 16 реализира центърът Николай Върбанов.

Източник: bgbasket.com

Ключови думи: БК Балкан