БК Правец допусна обрат в последните минути от БК Спортист Своге

8 Ноември 2022, 07:53
(0) (0)
Прочетена: 776 0

Отборът на БК Правец записа драматична загуба от БК Спортист Своге с 88:91 в среща от ББЛ А група Запад. Срещата се игра в столичната зала “Триадица”.

Спортист започна отлично мача, като след това изпуснаха своето водачеството като след десет минути Правец изравни резултата за 21:21. Втората част Своге изигра много силно в началото, но след това момчетата на Иван Коцев направиха силни минути на полувремето като резултата бе 52:48 за Правец.

След почивката мачът бе равностоен като баскетболистите на Иван Коцев имаха лек аванс, а преди последната част резултата бе 67:75 за Правец. Отборът от Своге обаче изигра много силна последна част, в която направи нов обрат и измъкна успеха.

С дабъл-дабъл за победителите завършиха Дамян Стоянов (19 точки и 10 борби) и Борис Матраков (18 точки и 11 борби).

За Правец най-резултатни бяха Николай Иванов с 31 точки, а Данаил Христов отбеляза 20, като и двамата вкараха по 4 тройки. С 5 точни далечни стрелби и общо 19 точки е Даниел Милчев.

Ключови думи: БК Правец , ББЛ А група , БК Спортист своге