БК “Правец” - U19 взе участие на турнир в Кюстендил

30 Януари 2023, 10:22
(1) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1055 2

Юношите старша-възраст на БК “Правец” до 19-годишна възраст бяха на турнир в Кюстендил, като отборът на Георги Велчев изигра два двубоя вчера на (29.01) и се отчетоха с победа срещу домакина “Велбъжд” и загуба от “Евробаскет Академик”.

Вчера сутринта се проведе срещата между “Правец” и “Евробаскет Академик” завърши при резултат 65:45. Младите правчани поведоха в началото, а след това допуснаха обрат.

Вчера следобед, юношите на Георги Велчев надделяха убедително с 83:69 срещу домакина “Велбъжд”. През първото полувреме двата отбора бяха равностойни, като “Правец” през третата част успяха да обърнат своя съперник, след като отбелязаха 29 точки.

Капитанът на БК “Правец” Веселин Веселинов изигра двата мача без почивка с пълни 40 минути. При загубата от “Евробаскет Академик” той се разписа с 14 точки, 5 борби и 8 асистенции. Във втория мач, той записа дабъл-дабъл от 35 точки, 7 борби и 10 асистенции. Вицекапитанът Мариян Крумов се включи добре в двата мача, като в първия има 6 точки, 8 борби и 7 асистенции. Във втория - 12 точки, 5 борби и 8 асистенции.

Старши-треньорът на юношите-старша на “Правец” Георги Велчев изрази своите благодарности към отбора с думите: Достойно представяне на отбора на БК "Правец" - U19 на турнира в Кюстендил ! Благодаря ви, за всеотдайната и сърцатата игра момчета!”

Ключови думи: БК Правец