"Ботев" Ихтиман обърна "Чавдар" Етрополе в турнирна битка

25 Август 2023, 14:54
(0) (0)
Етрополе - Спорт
Прочетена: 609 1

Ботев (Ихтиман) записа своята четвърта победа от пет мача от старта на сезона, след като в полуфинал на София-Област в турнира за Купата на България победи Чавдар (Етрополе) с 2:1. Головете за успеха реализираха Маринов и Балджийски. Чавдар (Етрополе) откри рано в мача, след като в 11-ата минута с интересна атака матира отбраната на домакините, като до почивката Маринов съумя да изравни и развръзката остана за след почивката. При една отлична атака на Ботев (Ихтиман) Балджийски надбяга бранителите на гостите и без проблем направи резултата 2:1 в 60-ата минута. След това гостите тръгнаха да търсят равенството, а домакините се затвориха и до края разчитаха на контраатаки. При една отлична атака започната от Балджийски топката беше изпратена към Ивайло Величков, който от близко разстояние нацели гредата. Малко по-късно отново той вместо да стреля потърси Янков, но топката не пожела да влезе за трети път във вратата на етрополци. Победата означава за ихтиманци, че ще играят в в областен финал с тима на Балкан (Ботевград), който надделя в своя полуфинал с далеч по-изразителен резултат срещу тима на Рилски спортист (Самоков) с 4:1. Срещата е на 30-и август (сряда) от 18:00 часа в Ихтиман.