Ботев с трудна победа срещу Сливнишки герой в здрав мач

11 Март, 10:27
(0) (0)
Сливница - Спорт
Прочетена: 270 0

Сливнишки герой изпадна загуби като домакин срещу Ботев (Ихтиман) с резултат 1:2 в двубой от 24-тия кръг в ЮЗ Трета лига.

Представителите на Сливница успяха да поведат в мача след гол на Илия Петков в 11-ата минута, но гостите от Ихтиман изравниха веднага след това с гол в 16-ата минута, а в 23-ата минута постигнаха пълен обрат с попадение на Кристиан Андонов, правейки резултата 1:2 за Ботев.

Въпреки усилията през второто полувреме, домакините не успяха да се върнат в играта и да отбележат изравнителен гол.

Това беше седмата загуба за отбора на Сливнишкия герой през сезон 2023/2024, като четири от тях са домакински. Следващата седмица „героя“ ще гостува на Рилски спортист в Самоков.

От своя страна, Ботев (Ихтиман) записа трета победа от началото на пролетния дял в Югозападната Трета лига и заема уверено 7-мо място в класирането с 36 точки след 24 изиграни кръга. Отборът изигра отличен мач срещу силния противник и успя да спечели с 2:1.