Неделя, 5 Май 2024, 13:45

Ботевградчанката Карина Константинова прати “Кефлавик” на върха след нова победа в Исландия

13 Октомври 2022, 16:05
(0) (0)
Прочетена: 1143 3

Ботевградчанката Карина Константинова и съотборничките ѝ на “Кефлавик”продължават да са единственият отбор без допусната загуба от началото на сезона в елита на исландското първенство. Българската баскетболистка и тимът ѝ постигнаха четвъртата си поредна победа, след като надвиха “Валур” със 78:76 (18:22, 17:10, 15:24, 28:19) на вражеска територия.

Така след първите четири кръга лидер в класирането е отборът на Кефлавик с перфектен актив от 4-0. “Хаукар” и “Ньордвик” са втори и трети с по 3-1, а “Валур” заема четвъртата позиция с баланс от 2-2.

Константинова имаше основна заслуга за поредната победа на своя тим, като българската националка завърши срещата с 20 точки, 6 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки за 34 минути като титуляр. При стрелбата си бившата състезателка на родните “Балкан” и “Берое”бе 3/5 от зоната за две точки, 4/8 от тройката и 2/2 от наказателната линия.

Даниела Уолън се превърна в най-резултатна за Кефлавик с 28 точки, 6 борби и 5 асистенции.

Следващият мач за Константинова и компания е на 19 октомври срещу ИР Рейкявик.

Източник: sportal.bg

Ключови думи: Карина Константинова