20 Октомври 2012, 10:57
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1267 0

Осмият кръг на Първа Бундеслига стартира с голов екшън. Хофенхайм и Гройтер Фюрт изиграха зрелищен двубой и завършиха 3:3.

Фюрт прекъсна серия от четири поредни загуби и вкара повече голове, отколкото бе вкарвал в предишните седем кръга. Хофенхайм отново изпусна точки у дома, като в четирите си домакинства този сезон има само една победа.

Хофенхайм откри в 8-ата минута с гол на Хермино с глава. Гостите обаче изравниха още преди почивката чрез Щибер, който се възползва от грешка на Вийзе.

През второто полувреме Хофенхайм пак поведе в 67-ата минута, след като Кевин Фоланд изведе в коридор Хоселу в десния ъгъл на вратарското поле, и оттам нападателят реализира.

Второто изравняване дойде пет минути преди края, а автор на втория гол за Фюрт бе Едгар Приб.

Това обаче не бе всичко. Хоселу за трети път в срещата  изведе Хофенхайм напред секунди преди да изтекат редовните 90 минути.

Гостите стигнаха до точката след центриране на Приб от ъглов удар и успешно засичане на Ласе Собиек с глава за крайното 3:3.

Гройтер Фюрт остана само с пет, и е предпоследен в таблицата, преди останалите срещи от кръга. Хофенхайм е 12-ти, с осем точки в актива си.

Източник: vesti.bg