“Чавдар” Етрополе изхвърли елитния “Пирин” Благоевград от Купата на България

19 Ноември 2022, 17:09
(1) (0)
Прочетена: 1930 3

“Чавдар” Етрополе хвърли бомбата в турнира за Купата на България като отстрани елитния “Пирин” Благоевград след успех с 2:0 в Етрополе. Сега етрополци ще гостуват на друг елитен тим - “Спартак” Варна в 1/8-финална среща за Купата.

Етрополци през целия мач бяха по-активни и създадоха интересни положения пред вратата на “орлетата”. Капитанът на “Чавдар” Николай Ботев отбеляза двете попадения за своя отбор и прати своя тим в следващата фаза на турнира.

Тимът на “Пирин” излезе с по голямата си част от своите звезди, като титуляри бяха бившите национали Станислав Костов, Николай Бодуров, Преслав Йорданов и Радослав Цонев. Треньор на тима бе Христо Янев.

“Чавдар” откри чрез капитана Николай Ботев, който изпревари ветерана Николай Бодуров и се отзова сам срещу вратаря. Етрополци покачиха резултата за 2:0, след като Николай Ботев бе точен при добавката след като вратаря Максим Ковалов, който отрази удара на Ковальов.

5 минути преди края Славчо Шоколаров остави “Пирин” с 10 души, след като си изкара втори жълт картон.

Ключови думи: Чавдар Етрополе , Купа на България