Чавдар (Етрополе) с грешна стъпка по пътя към първото място срещу Костинброд

27 Февруари 2022, 21:49
(0) (0)
Прочетена: 1102 6

"Чавдар" (Етрополе) допусна грешна стъпка в съботното си домакинство, част от 21 кръг на Югозападна Трета лига на ОФК ”Костинброд". Футболистите на Йордан Юруков загубиха с 1:2, като по този начин останаха на петата позиция във временното класиране и се отдалечиха на 8 точки от лидера "Балкан 1929" (Ботевград) и на 7 от втория  "Беласица" (Петрич). Етрополци са с 43 пункта в актива си, колкото има и четвъртия "Оборище" (Панагюрище).

Гостите първи нанесоха своя удар, след като вкараха благодарение на центриране от корнер през първото полувреме. Въпреки че след това етрополци веднага поеха инициативата на терена, не успяха да изравнят до края на полувремето, а вместо това инкасираха втори гол в 60-ата минута. Десет минути преди края, защитникът Тони Стоичков върна интригата в мача, реализирайки с глава след центриране от ъглов удар. До края на последния съдийски сигнал етрополската формация не спираше да атакува в преследване на изравнителното попадение, но то така и не дойде и отборът допусна общо четвъртата си загуба от началото на сезона и първа през пролетния дял от Югозападна Трета лига.

В следващия си двубой от първенството "Чавдар" (Етрополе) гостува на "Сливнишки герой" на 5 март.

Ключови думи: Чавдар Етрополе , футбол