Четвъртък, 28 Март 2024, 13:55

"Чавдар" (Етрополе) си върна на "Балкан 1929" и го острани за Купата на АФЛ (ВИДЕО)

27 Октомври 2021, 19:12
(0) (0)
Прочетена: 2251 20

"Чавдар" (Етрополе) си върна за загубата в първенството от "Балкан 1929" в началото на месеца, като в епизод 2 от регионалните дербита през новия футболен сезон "червените" отстраниха балканци за Купата на Аматьорската футболна лига в областния финал, игран на стадион "Христо Ботев" в Ботевград. Етрополци се наложиха с минималното 1:0 над съперника, като прекъснаха серията му от 11 мача без загуба във всички турнири.

Играта на "Балкан 1929" бе нарушена и от липсващите основни футболисти, като срещата не започнаха  ключови играчи като Павел Петков, Йордан Апостолов, Николай Цветков - Демона, който дори бе извън групата, Димитър Руйчев, Калоян Бонев и титулярният вратар Костадин Котев. Все пак през второто полувреме Апостолов, Руйчев, Петков и Бонев се появиха в игра, но не успяха да окажат нужното влияние върху продукцията на своя тим. Преди това, през първата част гредата веднъж спаси "зелените", но след това "Чавдар" поведе в резултата в 29-ата минута чрез Николай Ботев, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините и се възползва от колективна грешка в отбраната на балканци, която го остави в чиста позиция. Етрополци можеха и да удвоят преднината си, но Ивайло Бояджиев се отчете с решително изчистване на топката от голлинията малко след гола за гостите.

Балканци направиха необходимото, за да изравнят, като организираха няколко добри нападения, но топката така и не влезе в мрежата. Кристиян Ковачев имаше няколко възможности в мача да върне равенството, но завършващият му удар не бе на ниво. В заключителните минути домакините удариха и греда чрез защитника Петър Василев, който отправи изстрел с глава. Драмата можеше да бъде пълна обаче в една от последните атаки за "Балкан 1929", при която вратарят Слави Матин също се бе включил в предни позиции за изпълнението на корнер, а топката попадна в Кристиян Ковачев, който директно стреля, но не успя да уцели очертанията и за малко не донесе равенството.

В крайна сметка отборът на "Чавдар" подходи стратегически, успя да задържи крехката си преднина в хода на двубоя, като умишлено накъса играта, забави темпото и не даде шанс на съперника да изповядва футбола си. След успеха си, етрополци продължават напред към следващата фаза на турнира, където след жребий ще стане ясен съперникът им, който пък ще бъде един от победителите в другите области - София, Кюстендил , Пазарджик или Благоевград.

"Балкан 1929" от своя страна ще насочи вниманието си изцяло към Югозападна Трета лига. В следващия кръг, на 30 октомври, "зелените" гостуват на "Пирин" (Разлог). "Чавдар" (Етрополе) пък е гост на "Вихрен" (Сандански) на същата дата.

Ключови думи: Чавдар Етрополе , ФК Балкан 1929 , Купа на АФЛ