25 Ноември 2012, 20:39
(0) (0)
Прочетена: 1696 0

Аматьорите издържаха един час
Чавдар отстрани първия си съперник от тазгодишното издание за купата на страната, след като преодоля в реванша третодивизионния Силистра с 3:1. Първият мач в крайдунавския град преди няколко седмици завърши 1:1. Решителният двубой на градския стадион в Етрополе започна с тотално надмощие на домакините, които се „скъсаха” да пропускат пред противниковата врата пазена от Иван Димитров. В 18-тата мин. се потвърди изконното футболно правило „Не вкарваш ли ще ти вкарат”. Теодор Кирчев изпълни брилянтно пряк свободен удар от 30 м.и направи безпомощен вратаря на Етрополе-Владислав Митев. Този гол стресна домакините, които заиграха като”ужилени”. Все пак, всичко можеше да се обезсмисли в 32-та мин. ,но Неманя Младенович не можа да отбележи, а и Митев бе на своето място. Две минути по-късно Йордан Етов отбеляза с глава ,но попадението бе отменено заради засада. През цялото второ полувреме играта се водеше пред вратата на аматьорите от Силистра, които рядко минаваха центъра. Изравняването дойде чак в 62-та мин. и бе дело на топреализатора на втора дивизия - Ивайло Чочев, който с плътен удар от границата на наказателното поле матира за първи път Иван Димитров. Осем минути по-късно всичко приключи, когато таранът Етов с глава отбеляза нов гол за домакините и нещата си дойдоха на мястото.До края на срещата падна още едно попадение и то бе реализирано от младока Василев, който оформи крайното Чавдар - Силистра 3:1. Така етрополският тим очаква своя съперник на 1/8-финал, където достигна за трети път в своята история. Двойките на тази фаза ще станат известни в понеделник малко след 11.00ч. Всички в планинския град обаче се надяват да им се падне Левски ,ЦСКА или някой друг елитен тим, за да се получи футболен празник.