“Чавдар” победи “Марек” след гол в последната минута

8 Декември 2022, 17:48
(1) (0)
Прочетена: 1542 37

Отборът на “Чавдар” Етрополе записа изключително важна победа срещу лидера “Марек” Дупница с 1:0 на стадион “Чавдар”. Христо Василев вкара победното попадение в самия край на срещата.

Първата част на срещата предложи много разпокъсана игра без каквито и да било положения за попадение пред двете врати. Най-конфликтният момент дойде в самия край на полувремето. Тогава Калоян Радков от домакините влезе свирепо с бутоните в глезена на Веселин Любомиров с риск да го контузи.

От щаба на Марек скочиха, а след няколкоминутни разправии червен картон бе показан на Радков. Официални предупреждения видяха и хора от щабовете на двата тима. Секунди по-късно пък капитанът на Чавдар Николай Ботев извърши груб фал срещу Башлиев, което предизвика нови безредици на терена.

След почивката Марек взе диригентската палка в търсене на победата. Няколко удара отправиха Любомиров, Ганчев и Божилов. Златното положение за дупничани бе в 70-ата минута. Тогава при контраатака топката бе подадена на изключително удобна позиция на Башлиев, но защитникът вместо в мрежата, прати кълбото високо над вратата.

3 минути по-късно пък Веско Любомиров със страхотен шут разтресе гредата на Чавдар.

И когато мачът отиваше към нулево равенство, дойде мигът на етрополци. В добавеното време резервата Христо Василев ритна една топка от движение и я прати в мрежата зад Пламен Младенов, донасяйки победата на своите.

Така Марек остава на първо място в класиренето, но позволи на Чавдар да го доближи. Първенството на Югозападната Трета лига ще бъде подновено през февруари догодина.

Ключови думи: Чавдар Етрополе