Чавдар започна и завърши зимата със загуби от Литекс с по 0:2

24 Февруари 2013, 16:44
(0) (0)
Етрополе - Спорт
Прочетена: 2273 0

Както започна така и завърши зимната подготовка на втородивизионния Чавдар, т. е. със загуби от няколкократния шампион Литекс с 0:2. Пред около 200 зрители на градския стадион в Ловеч „оранжевите” превъзхождаха в големи периоди от време своя по-неопитен съперник и очаквано успяха да се наложат. В началото на първото полувреме стражът на гостите Дончо Николов показа класа и с чудесни рефлекси спаси две стопроцентови  голови положения. Най-напред в 28-та мин., той отрази удар от близко разстояние с глава на Жуниор, а малко по-късно и на русокосия албанец-Ваюши. Все пак логичното се случи в 33-тата мин., когато Александър Цветков заби топката неспасяемо под гредата за 1:0. В последната минута на първата час резултата бе удвоен, след като Жуниор бе намерен непокрит и с плътен удар прати топката в етрополската врата. Със започване на второто полувреме Христо Стоичков пусна в игра четиримата бивши ”етрополци”: Антон Недялков, Симеон Славчев, Томи Костадинов и Емил Грозев, както и резервният вратар Евгени Александров. В 53-тата мин. Жуниор изведе Ваюши сам срещу резервния страж на Етрополе-Владислав Митев, но албанецът пропусна да отбележи. Най-чистото положение се получи в 71-та мин., но откъсналия се Тихомир Ченешков би покрай десния страничен стълб на Литекс. Така въпреки, че ловчалии очаквано се наложиха с 2:0, футболистите на Чавдар се представиха доста добре и на моменти особено през второто полувреме стояха напълно равностойни на своите доста по-именити съперници.
Съставът на Чавдар: Д. Николов, Иванов, Стоилков, Байрев, Мурадов, Димитров, Илиев/к/, Етов, Василев, Цветанов и Ботев /Митев, Каракостов, Георгиев, Ченешков и Пидев/