Черноморец изигра силна първа част в Правец, но Лукойл взе очаквана победа

29 Април 2013, 19:49
(0) (0)
Прочетена: 1504 0

Лукойл Академик вече води с 1-0 победи на Черноморец в четвъртфиналната серия на НБЛ-мъже. У дома баскетболистите на Сашо Везенков не успяха да се откъснат през първото полувреме след силна атака на съперника, но през второто взеха своето и спечелиха с 99-80. Серията може да приключи още със следващия мач, който ще се играе на 1-ви май в зала „Бойчо Брънзов” в Бургас.

Бургазлии започнаха със страхотно нападение и след шест тройки за първата част поведоха на шампионите с 32-23. Лукойл Академик затегна защитата и до почивката обърна резултата в своя полза – 52-49, след което спечели и третата част и се откъсна с 9 точки напред. В последните 10 минути Лукойл направи разликата двуцифрена и нямаше проблеми да изведе мача до победа.

Лукойл Академик имаше предимство в борбата под коша – 36-26, по-добра стрелба от игра – 56%-50%, отне с 8 топки и предизвика 8 грешки повече на съперника си. За тима най-резултатен бе Димитриос Харитопулос със 17 точки, като добави и 7 борби. 15 вкара Божидар Аврамов, а по 14 – Томас Масамба и Боян Попович.

За Черноморец с 23 точки и 7 борби завърши Джеймс Тайлър, а по 13 нанизаха Иво Славчев и Богдан Боев.