Дербито на кръга между Драгоман и Ком Годеч завърши без победител

4 Октомври 2020, 16:02
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1590 0

На отличен терен, пред около 50 зрители, ФК „Драгоман” и „Ком” Годеч завършиха при резултат 1:1. Мачът бе от 4-ти кръг на ОГ София Запад и протече изключително коректно. Съдийството в срещата също бе на ниво. Главен рефер бе Мариян Гребенчарски от Самоков, с помощници –Георги Спасов от Самоков и Радослав Вътов от Своге. Делегат бе Емил Киров от Самоков

Първото по-сериозно положение бе за гостите в 13-та минута. Тогава удар на Младен Гергинов мина над вратата. Минута по-късно хубав удар на Димитър Йорданов бе избит от вратаря на „Ком” Николай Петров. Веднага след това „Драгоман” имаше още едно добро положение, но ударът на Димитър Валериев Иванов също бе избит. В 31-та минута атака на „Ком” Годеч преминала от дясно завърши с попадение на Антонио Стоименов. След гола домакините опитаха да изравнят, но до почивката резултата остана 0:1.

Все пак, след подновяването на играта, домакините бързо успяха да се върнат в мача. Точен в 47-мата минута бе Димитър Йорданов, който се разписа след като вратаря на годечани изби не добре една топка след центриране от дясно. В 67 минута Николай Зарков отправи хубав удар с глава, резултатът обаче остана не променен. Три минути по-късно друг футболист на „Драгоман” – Димитър Алексиев изпълни отлично пряк свободен удар, при който вратаря Петров изби в корнер. При центрирането от ъгловия удар, влезлият като резерва, Димитър Рангелов Иванов насочи хубаво топката, но топката така и не се оплете в мрежата. В последните минути натискът на домакините се засили, те дори удариха и напречната греда след силен изстрел на Мирослав Иванов в 90-тата минута. Резултатът обаче остана не променен до края - 1:1.

В следващия кръг „Драгоман” гостува на „Правец”, а „Ком” Годеч посреща „Скравена”.

Състав на ФК „Драгоман”: Даниел Димитров, Асен Георгиев, Ангел Нацков /к/, Петьо Петров, Николай Зарков, Димитър Алексиев, Мирослав Иванов, Цветан Денчев, Роберто Соколов / Димитър Рангелов Иванов, Димитър Валериев Иванов / Валентин Петров, Димитър Йорданов. Треньор: Найден Спасов.

Състав на „Ком” Годеч: Николай Петров, Костадин Николов Костадинов, Георги Славчев, Антонио Петков, Младен Гергинов, Петър Симеонов, Антонио Стоименов / Николай Стоянов, Костадин К. Костадинов, Симеон Димитров, Мирослав Асенов / Васил Василев, Иво Костадинов. Треньор: Калоян Дренков.