Димитър Димитров с бронз от ДП по ММА за аматьори

30 Април 2012, 18:39
(0) (0)
Прочетена: 5245 10

С бронзов медал от Държавното първенство по ММА за аматьори се завърна Димитър Димитров от клуб „Memphis”- Ботевград. Състезанието се проведе на 28-ми април в тренировъчната зала на „Арена Армеец”. Организаторите от Българска Федерация по ММА и този път се бяха постарали за добрата организация на най-голямото  аматьорско първенство. В състезанието взеха участие 12 клуба - 162 боеца от цялата страна. Едновременно се играеше на ринг и на татами. Възрастовите групи бяха три: от 16 до 18 години, от 18 до 21 години и над 21 години. Ботевградският клуб бе представен от двама състезатели. Цветелин Гергинов участва в групата до 18 г. и до 77 кг. Той загуби с 1 точка от Славчо Павлов, след спорно съдийско решение. Представителят на „Марек”- Дупница в последствие стана шампион в своята категория. Другият наш участник Димитър Димитров се яви при борците до 21 г. и до 77 кг. Той изигра два мача. Първият бе победа в четвъртфинална среща срещу главният претендент за титлата от „Лъвовете”- Варна. Димитър Димитров отстъпи на полуфинала срещу класиралият се на второ място в крайното класиране представител на клуб „Бокидо”. Така талантливият ботевградчанин остана на трето място и се окичи с бронзовият медал.
Главният секретар на федерацията по ММА – Теодор Карастоянов остана много доволен от представянето на двамата състезатели от Ботевград. Той отправи официална покана за участие за следващите състезания към клуб „Memphis”.