Драматично отпадане на Чавдар,97 след неочаквана загуба от Литекс у дома

19 Юни 2012, 08:18
(0) (0)
Прочетена: 2307 4

Отборът се нареди между осемте най-добри формации в България.
С общ резултат 2:3 от двете срещи, Чавдар Етрополе набор, 97 бе отстранен от тима на Литекс Ловеч на четвъртфинала от държавното първенство. Реваншът се игра   на градския стадион в планинския град, пред около 150 зрители в доста горещото време и с огромно очакване от страна на домакините. Малшанс, пренавиване, липса на късмет или пък нямаха ден  талантливите момчетата на амбициозния млад треньор Диан Попов. Въпреки аванса си от един гол от първата среща, играна на 15 юни, във втория „сблъсък” етрополци допуснаха да им бъдат отбелязани две попадения и неуспяха да вкарат своите положения. Шанс да бъде голмайстор имаше доста качественият млад футболист на домакините Александър Грънчарски, но топката така и не влезе във вратата на „оранжевите” и, както се получава почти винаги в такива случаи, съперникът реализира своите атаки чрез Николай Минков в 8-та мин. за 0:1 и Денислав Александров в края на първото полувреме за 0:2, който резултат се запази до края на двубоя. Заслужават само адмирации възпитаниците на школата в Етрополе, които чрез себераздаването си и безспорните си футболни качества имат възможност тепърва да се доказват на зеления килим.  Да припомним, че същата тази формация има своя велик спортен миг, когато миналата година през месец май с треньор  Петър Пенчев спечели купата на БФС. В тази формация личат имената на: Димитър Митов - капитан и титулярен вратар на националния отбор, Йордан Атанасов, Димитър Фазлов, Стефан Стефанов, Божидар Симеонов, Ивайло Цурев, Йоан Пеев, Мартин Калеов, Александър Грънчарски, Антонио Георгиев, Кристиян Джамов, Милко Чаушев, Енвер Дамянов, Марин Петров. Момчетата са и отлични ученици в осми клас на СОУ ”Хр.Ясенов” Етрополе.