Вторник, 30 Април 2024, 04:47

Феноменален Везенков обърна Голдън Стейт Уориърс и изведе Сакраменто на 1/4-финал в новия турнир на НБА

29 Ноември 2023, 08:56
(1) (0)
Прочетена: 1519 7

Александър Везенков направи страхотно включване през второто полувреме в мача между Сакраменто Кингс и Голдън Стейт Уориърс, който неговият тим победи с кош в последните секунди със 124:123.

Българинът игра 15 минути за 8 точки, 3 борби и 2 чадъра, а при неговия престой на терена тимът му бе +17!

Така Кингс спечели повече от убедително - с 4 победи от 4 мача - своята група С в турнира за Купа НБА.

Везенков не игра изобщо през първата полувреме, появи се в последните три минути от третия период, но буквално обърна развоя на събитията.

Той влезе при минус 15 точки за Кингс, а след това тимът му направи пълен обрат, за да спечели драматично. В третата част българинът не успя да се разпише, но започна от началото в четвъртата и веднага наниза тройка.

След това той добави и кош на бърза атака, за да свали само до шест изоставането, а в следващото нападение на Голдън Стейт удари чадър на Стеф Къри, за да взриви залата.

Още повече избухна Golden 1 Center с пет минути до сирената, когато Везенков вкара тройка за пълния обрат - 114:113 за Сакраменто.

Гостите отново обърнаха и дори поведоха на два пъти с по пет точки, но Малик Монк каза последната дума с финалните пет в мача, за да донесе победата на Кингс 5 секунди преди края.

По 29 точки вкараха в двубоя ДеАрън Фокс, Къри и Андрю Уигинс.

Така Сакраменто се класира за фазата на елиминациите в НБА турнира, във формат четвъртфинали.

Източник: BGbasket.com

Ключови думи: Александър Везенков , НБА