ФК "Балкан 1929" громи "Левски-Раковски" на Пелето с 5 гола

11 Март 2023, 18:04
(0) (0)
Прочетена: 1036 6

Футболистите на "Балкан 1929" спечелиха домакинството си на "Левски-Раковски" с 5:1 в последния си двубой преди обединяването на двете фази в Югозападната трета лига. Срещата се игра на "Герена". Днес, те завършват Първата фаза на третата позиция с 40 точки, докато тимът на легендата на "Левски" Станислав Ангелов - Пелето изпада във Втора фаза на предпоследното 10-о място.

От началото на срещата до самия край, балканци доминираха през целия двубой, като дадоха сериозна заявка за решаващата фаза за влизане в "Б" група.

Павел Петков откри резултата в 23-ата минута, а Димитър Руйчев покачи резултата на 2:0 в 32-ата. В средата на второто полув реме Калоян Бонев отбеляза третото попадение за балканци във вратата на "Левски". Гостите намалиха резултата за 3:1 в 63-ата минута, след груба грешка в защитата на "Балкан 1929".

Малко, след като "Левски" намали резултата, отборът на Иван Редовски вкара два гола до края. Четвъртото попадение реализира Павел Петков, за който това беше втория си гол в срещата. Преди края Виктор Атанасов оформи крайното 5:1.

В сряда на 15 март от 16:00 ч. ще се играе отложената среща между "Марек" Дупница и "Балкан 1929" за полуфинала за Купата на АФЛ в Елин Пелин.

Ключови думи: ФК Балкан 1929