ФК "Балкан" 1929 победи ФК "Ракитин" след интересен мач в Трудовец

28 Септември 2022, 20:33
(1) (0)
Прочетена: 1408 3

ФК "Балкан" 1929 записа минимална победа с 0:1 срещу отбора на ФК "Ракитин" Трудовец, като гост в едноименното село. Срещата беше доста интересна за зрителите, като и двата отбора показаха много хубав футбол и имаха положения пред двете врати.

В началото на двубоя, Балкан 1929 започна срещата с няколко добри атаки, както и да създават няколко положения във вратата на Ракитин.

Първата опасност за Ракитин Трудовец беше създадена от Радослав Зарев в 23-ата минута, като ударът бе спасен от Слави Матин.

Ракитин създаде опасни ситуации за гол във вратата на Балкан, но защитата на ботевградчани се справи, след няколко добри намеси.

Балкан 1929 удари греда в 28-ата минута, като при добавката Костадин Велков пропусна да отбележи.

Опасен Удар на Николай Миков в 37-ата минута, който беше спасен от Милослав Павлов.

В 42-ата Антон Димитров пропусна възможността да открие резултата в полза на Ракитин, след грешка в защитата на Балкан, но ударът беше спасен от вратаря на ботевградчани Слави Матин.

Първото полувреме между отборите на Ракитин Трудовец и ФК Балкан завърши при нулев резултат.

Павел Петков от пряк свободен удар изпусна шанса за Балкан да поведе в резултата в 54-ата минута.

Иван Редовски направи тройна смяна за Балкан 58-ата минута в опит за търсене на първи гол в мача.

В 61-ата минута, Николай Миков пропусна нова възможност за Балкан.

В 64-ата Милко Маринов получи червен картон и домакините останаха с човек по-малко.

В 68-ата минута резултатът беше открит от Балкан. Гостите получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Денислав Ивайлов, а Павел Петков застана зад бялата точка и реализира.

В 72-ата минута, Ракитин изпусна най-опасното си положение в двубоя, като ударът им се размина на сантиметри от вратата.

В 80-ата Балкан пропусна възможността да удвои резултата, като футболист на гостите беше оставен сам срещу вратаря, успя да финтира Павлов, а впоследствие удари страничната греда.

В 88-ата минута капитанът на зелените Здравко Атанасов с хубав удар направи поредното опасно положение в мача, като вратарят отново се отличи с добро спасяване.

В самия край на срещата домакините от Ракитин изпуснаха да изравнят резултата чрез Миролюб Георгиев.

Източник: Николай Петков