ФК "Ракитин" Трудовец с шампионска победа срещу ОФК "Правец"

29 Май 2023, 10:45
(2) (1)
Прочетена: 1861 37

Футболният отбор на Ракитин Трудовец спечели и последния си мач от плейофите срещу отбора на ОФК Правец с резултат 4:5. Така Трудовчани завоюваха по безапелационен начин първото място в А ОГ София обл. След тях на второ място е отборът на ФК Левски Долна Баня, трети е ФК Петърч.

Както във всички мачове през сезона и в плейофите, отборът на Ракитин подходи много сериозно към срещата с ОФК Правец, въпреки, че си беше осигурил първото място кръг преди края. Мачът, игран при перфектни условия от страна на домакините, започна с очаквания заряд. През първото полувреме отборът на Правец реализира всичките си възможности за гол и закономерно на полувремето водеше с 2:0 с голове на Ивелин Данчев и Цветелин Цаковски, докато Ракитин нямаше шанс пред гола и шоуто беше оставено за второто полувреме, за радост на многобройната публика, събрала се на стадиона.

През втората част Ракитин дигнаха оборотите и в рамките на 15 минути направиха пълен обрат стигайки се до резултат 2:4. С голове на Миролюб Георгиев, Валентин Георгиев и Веселин Шекеров. Последваха още възможности и за двата отбора, но резултатът се запази до самият край. Отборът на Правец успя да се възползва от грешка на Ракитин и Ивелин Данчев върна едно попадение, но надеждите им за обрат бяха попарени след нов гол на Валентин Георгиев. Крайното 4:5 оформи Ивайло Златев с красив гол със задна ножица.

След края на срещата Стефан Йорданов, представител на БФС, връчи купа и медали на шампионите от ФК Ракитин Трудовец. Така отборът на Ракитин за втори път в своята история ще има възможност да играе на бараж за влизане във В група.

Ръководството на ФК Ракитин благодари за помощта за развитието на футбола в с. Трудовец на - Община Ботевград, Ефбет, Гид Метал, БК Горна Баня, Граммер АД, Никсметал ООД, Атлантис Нет, Кооперация Трудовец, Оранжерия Трудовец, Ушко Комерс, ЗП Тони Маринов, Топлик АД и на всички хора, живеещи с идеята за развитието на футбола.