ФК "Ракитин" Трудовец с трудна победа срещу ФК Мътивир 1966 Ихтиман

20 Ноември 2023, 07:34
(0) (0)
Прочетена: 504 0

Мъжкият отбор на Трудовец записа трудна победа като домакин на ФК Мътивир 1966 Ихтиман с 2:1. В съботния ден и двата отбора показа страхотен футбол и зарадваха многобройната публика на стадиона в Трудовец.

Още от първите минути футболистите на Янко Узунов наложиха своята игра, докато гостите от Ихтиман залагаха на контраатака. Така се стигна и до първия гол, след много добра контраатака гостите поведоха след красив гол. До края на полувремето Ракитин натисна своя съперник, но многобройни пропуски запазиха резултата 1:0 почти до самият край на полувремето. Десет минути преди края на първата част, голмайстора на Трудовец - Валентин Стефанов беше изведен по перфектен начин очи в очи с вратаря на гостите и изравни резултата. Така свърши и първата част при резултат 1:1

През втората част, отново Трудовец контролираше играта но така желания гол не влизаше във врата на Мътивир. Вратаря на гостите спаси няколко отлични възможности създадени от трудовчани. Все пак Ракитин успя да стигне до желания гол, влезлия като резерва Боян Макавеев засече отлично центриране на Миролюб Георгиев и направи резултата 2:1 и донесе така важните три точки на Ракитин в борбата за челната тройка. Краен резултат 2:1.

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец)