ФК „Скравена“ взе точка от „Ком 98“ (Годеч)

2 Април 2022, 19:16
(1) (0)
Прочетена: 1674 20

Мъжкият футболен отбор на ФК „Скравена“ успя да измъкне точка от силния отбор на „Ком 98“ (Годеч) в домакинска среща от 16 кръг на А ОГ София – Запад. По този начин скравенци направиха малка услуга на регионалния си съперник ОФК „Правец“, който към момента води ожесточена битка с годечани за място в топ 3. След днес „Ком 98“ (Годеч) остава на третата позиция с 31 точки в сметката си, а правчани са с 26 преди важното им домакинство на ФК „Драгоман“ в неделя. ФК „Скравена“ пък все още е 8-и в класирането с 15 пункта.

Скравенци изиграха доста добър мач, като се реабилитираха за тежката загуба с 1:7 в миналия кръг и сега показаха съвсем различно лице, като се опълчиха стабилно на един от лидерите в първенството и успяха да го препънат. Гостите поведоха с ранен гол през първото полувреме, което до голяма степен ги подлъга, че ще успеят лесно да вземат победата си. В последствие скравенци изпуснаха няколко добри положения, с които можеха бързо да върнат пасива си. През втората част положения имаше и пред двете врати, като гостите пропуснаха отличен шанс да направят резултата 2:0, а скравенци също регистрираха пропуск от чиста голова ситуяция, открила се пред Йордан Йорданов-Дачи. В последствие старши треньорът на „Ком 98“ (Годеч) извърши доста промени в стартовата си 11-орка, а ключов момент бе втори жълт картон за негов футболист, който трябваше да напусне терена. Домакините се възползваха от това и успяха да се доберат до гол, дело на Неделин Костадинов. Той получи асистенция от влезлия като резерва Цветозар Петков, който му предостави центриране, а Костадинов се разписа за крайното 1:1.

В следващия кръг ФК „Скравена“ гостува на ФК „Петърч“ на 9 април (събота).

Ключови думи: футбол , ОГ София Запад , ФК Скравена