Футболистите на ”Балкан 1929" с драматична загуба от “Перун" (Кресна)

16 Август 2020, 13:14
(1) (0)
Прочетена: 1584 5

Мъжкият футболен отбор на “Балкан 1929" допусна поражение при гостуването си на “Перун" (Кресна) в мач от 2-ия кръг на Югозападна Трета лига. Домакините сътвориха драматичен обрат, след като балканци водеха с 3:1, но позволиха на съперника да преоткрие съдбата си и да спечели мача. Двубоят бе тежък и доста оспорван през повечето време.Тимът на ”Перун" (Кресна) пръв успа да разпечата вратата на опонента си след автогол на ботевградчани. До края на полувремето футболистите на Иван Редовски успяха да изравнят, като този път автогол си отбеляза тимът от Кресна.

След почивката балканци се активизираха и демонстрираха чудесно представяне на терена, с което успяха да се доберат до пълен обрат след попадения на атакуващото дуо Петко Петков и Кристиян Ковачев - 1:3. Акцията от страна на домакините започна с дузпа в тяхна полза, която бе точно реализирана и резултатът вече бе 2:3, а интригата отново зае своето място. В самия край на мача, домакините успяха да преоткрият себе си и с голяма доза шанс достигнаха пълен обрат и с два безответни гола отмъкнаха победата при краен резултат 4:3.

Следващата събота (22 август) ”Балкан 1929" приема ”Рилски спортист" (Самоков) на своя стадион "Христо Ботев" от 18:00 ч..

Ключови думи: ФК Балкан 1929