Голов хищник донесе победата за Ракитин в супермача с Ком в Годеч

15 Май 2023, 07:17
(0) (0)
Прочетена: 1410 11

Да изпуснеш Антон Димитров е като да изпуснеш Роберт Левандовски в наказателното поле – следва гол. Точно това се случи в 38-та мин. на мача Ком 98 (Годеч) – Ракитин (Трудовец), когато 9-ката на гостите получи отличен пас и технично прехвърли вратаря и капитан на домакините Николай Петров за 0:1. Този гол донесе победата за футболистите от Трудовец, а с това и първото място във временното класиране след IV-ия кръг от плейофите в АОГ София (област).

Мачът започна с очаквания домакински натиск и няколко добри положения за футболистите на Найден Спасов, но бързо добре организираната отбрана на Ракитин се окопити и отборът изнесе напред защитната линия. Високата преса и единоборствата в средната линия, високото темпо и коректната игра през първата част дадоха заявка за супер мач, в който разликата направи попадението на Антон Димитров. Своят миг на магичност имаше Антонио Стоименов от отбора на Ком, след като пое топката в движение и в стила на адаша си Ди Натале стреля моментално, но не намери целта.

През цялото второ полувреме битката продължи в изключително темпо. В дълги периоди от време топката дори не излизаше от игра, докато смените стояха край страничната линия, за да влязат. В заключителната част на двубоя домакините се вдигнаха на последен щурм, в атаката се включи либерото Симеон Димитров, че дори и вратаря Николай Петров при центриранията. Добре организираната отбрана на Ракитин обаче, ръководена умело от Калоян Стоилов, даде отпор и накрая отборът му ликуваше.

Отлично ръководство на съдийския екип с гл. рефер Стоян Арсов.

Ком: Николай Петров (к), Васил Василев, Антонио Петров, Пламен Пенев, Симеон Димитров, Валентин Йочев, Костадин Костадинов, Петър Симеонов, Антонио Стоименов, Иво Костадинов, Мартин Димитров (Златомир Костадинов, Теодор Тодоров, Радослав Атанасов, Мирослав Асенов, Георги Георгиев, Ангел Йорданов, Антонио Атанасов)
Треньор Найден Спасов

Ракитин: Милослав Павлов, Васил Григоров, Калоян Стоилов, Миролюб Георгиев, Милко Маринов, Деян Костадинов, Радослав Зарев, Красимир Алипиев (к), Антон Димитров, Веселин Шекеров, Костадин Насков (Денислав Димитров, Андрей Андреев, Илиян Генов, Денислав Луканов, Боян Макавеев, Спас Лазаров, Камен Ачов)