Голяма победа за Балкан срещу ЦСКА в София

12 Февруари, 20:57
обновена на 12 Фев 2024
(0) (0)
Прочетена: 1424 17

Баскетболният шампион Балкан записа пета поредна победа в Националната баскетболна лига, като спечели гостуването си на ЦСКА с 88:78

Така по този начин тимът на Небойша Кнежевич си гарантира четвъртото място преди началото на третото завъртане на НБЛ с баланс от 13 победи и 8 загуби. Момчетата на Росен Барчовски пък се смъкнаха до 5-ата позиция с 12 победи и 9 загуби.

Следващият мач на Балкан е домакинство срещу Академик Пловдив на 16.02, докато на ЦСКА му предстои гостуване в Стара Загора на Берое.

Двубоят започна равностойно, като двата състава си размениха водачеството на няколко пъти и често играеха кош за кош. В края на първата част домакините от ЦСКА обърнаха резултата, за да приключат първата четвърт с 25:24.

Балкан си върна водачеството във втория период, които бяха водени от Йордан Минчев, който направи силна серия от поредни точки, за да дръпне аванса на своя отбор до 13 точки при 31:44 преди почивката. ЦСКА се опита да намали пасива, но успя само до 8 точки, а двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 41:49.

Второто полувреме стартира кошмарно за Балкан, които за цели 5 минути игра, те бяха отбелязали само 2 точки. Тимът на Росен Барчовски се върна в мача, след като направи серия 13:2 и обърна резултата в своя полза - 54:51. Балкан обаче се събуди след таймаута, който бе взел Небойша Кнежевич, и отново си върнаха водачеството след забивки на Йордан Минчев. След това двата отбора отново си смениха аванса, като американците Хана и Диксън донесоха преднината за “зелените” до 3 точки в края на третата част - 60:63.

В заключителните 10 минути интригата продължи, като двата отбора много искаха победата, но след като се появиха в игра Мартин Сотиров и Илиян Пищиков, те направиха серия, които отново вкараха шампионите в двуцифрен аванс - 72:81. В оставащите две минути до края Йордан Минчев оформи поредната си забивка под коша на ЦСКА, а 59 секунди преди края резултатът бе 78:85 в полза за гостите. Мачът реши Илиян Пищиков, който отбеляза много изключителна важна тройка, за да донесе победата на своя отбор.

Босненският център на ЦСКА Александър Радукич приключи срещата с дабъл-дабъл от 21 точки и 14 борби. Георги Боянов и Венцислав Петков приключиха с 20 и 15 точки.

За победителите Йордан Минчев изигра мача на вечерта, като се отличи с 22 точки и 7 борби. Сюприйм Ханна допринесе 14 точки и 5 асистенции, а Илиян Пищиков реализира 3 тройки и приключи с 13 точки.

Снимка: sportal.bg

Ключови думи: БК Балкан