Понеделник, 29 Април 2024, 06:22

Гьотинген се оказа твърде силен за Балкан и му нанесе пета поредна загуба във ФИБА Къп

31 Януари, 20:57
обновена на 31 Яну 2024
(0) (0)
Прочетена: 1107 15

Шампионът Балкан продължава със загубите на европейската сцена. Ботевградчани отстъпиха пред намиращия се на 15-то място в германската баскетболна Бундеслига Гьотинген със 75:101 като домакин в своята зала “Арена Ботевград”. Това бе 5-та поредна загуба за “зелените” в турнира за ФИБА Европа Къп.

Извън състава за Балкан бе Йонас Зохоре, а старши треньорът Небойша Кнежевич даде минути на всички налични 12 играчи, като дебют за тима на Балкан направи роденият през 2007 г. Михаил Калинов.

В събота, “зелените” ще приемат Берое, а следващата седмица ще гостува на силния състав на Билбао в Испания.

Балкан започна много слабо мача, като направи серия от поредни грешки, а съперникът се откъсна с двуцифрен аванс, като първата част завърши 15:25.

Втория период също стартира като първия, тъй като Балкан успя да скъса дистанцията до 6 точки след поредни точки на разигралия се Сюприйм Хана. Немският тим се разигра и направи разликата още по-голяма, след като се възползва от неуспешните стрелби и грешки на домакините. Двата отбора се оттеглиха при резултат 39:54.

Второто полувреме бе още по кошмарно за “зелените”, като бе в серия от 4-5 минути без отбелязан кош, а гостите постепенно увеличиха своя аванс, като качи резултата до 28 точки.

Четвъртата част нищо интересно не се случи, защото победителят бе ясен, а Небойша Кнежевич даде поле за изява на всички юноши, като тогава Михаил Калинов записа първите си минути с екипа на Балкан.

Най-резултатен за домакините е Сюприйм Хана с 16 точки, Николай Грозев и Илиян Пищиков приключиха с по 15 и 11 точки.

За победителите Умоджа Гибсън реализира  31 точки.

Ключови думи: БК Балкан