Инфарктна победа за Балкан в Стара Загора

4 Ноември 2022, 21:00
(0) (0)
Прочетена: 1188 11

Балкан записа втора поредна победа в Националната баскетболна лига. В изключително драматичен мач, изигран в зала „Общинска“ в Стара Загора, шампионите надвиха Берое с 86:85. Двубоят премина през куп обрати, като до последно победителят не бе ясен.

За Балкан на линия бяха едва 7 играча, като освен трайно контузения Раян Хароу, извън състава заради травми останаха Христо Захариев и Константин Тошков. Диванте Фостър пък на този етап е картотекиран само за мачовете от ФИБА Къп.

След този мач Балкан е с баланс 2-2 в шампионата, а след предстоящата пауза за националите отбори приема Черноморец в Ботевград, а Берое е с актив 2-3 и  гостува Рилски спортист, който днес спечели гостуването си на Черно море във Варна с 75:86.

През цялата първа четвърт играта вървеше кош за кош. Нито един от отборите не успя да се откъсне с голяма разлика, а след десет минути игра гостите имаха минимално предимство при 26:25 след общо 19 точки на Димитър Димитров и Мануел Суарес. Силно за Берое стартира Корнелиус Хъдсън с 10, като тимът вкара пет тройки само за тази четвърт, но получи повече точки в подкошието.

Серия от 6:0 на Калвин Годфри и Илиян Пищиков на старта на втория период изведе Балкан напред с най-голямата разлика до момента. Водени от Ерик Димитров и Дариъс Хол обаче и възползвайки от грешките на опонента си, домакините започнаха да топят изоставането си. Така, след серия от 11:1 и три минути и половина без кош на шампионите, на почивката Берое обърна за 46:42.

Няколко минути след подновяването на играта обаче баскетболистите на Тони Дечев стигнаха до нов обрат при 51:50. Последваха размени на водачеството, а преди решителния период старозагорският тим отново бе напред – 61:60.

Шест поредни точки на Николай Грозев дадоха начало на заключителната четвърт и отново върнаха преднината на тима му. В следващите минути Балкан имаше крехък аванс. Играчите на Бойко Миленков обаче поддържаха близка дистанция и две минути преди края Александър Тодорович обърна за 81:80. Последваха нови размени на водачеството, a 28 секунди преди края Николаос Дипларос даде преднина за гостите при 86:85. Направилият 10 грешки в мача Тодорович пробва тройка, но пропусна, а Димитър Димитров взе борбата, с което победата отиде за неговия тим.

Мануел Суарес бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Димитър Димитров завърши с 18 точки, 7 борби и 6 асистенции. Калвин Годфри реализира 13 точки, с 11 и 8 асистенции, но и 6 грешки е Николаос Дипларос.

За Берое Корнелиус Хъдсън се отчете с 19 точки и 8 борби. Ти Кей Идоджи има 13 точки, Дариъс Хол е с 14, а 12 добави Ерик Димитров

Ключови думи: БК Балкан , Национална баскетболна лига