16 Януари 2012, 10:41
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1302 0

Интер победи Милан с 1:0 в дербито на 18-ия кръг в Серия А. Нерадзурите спечелиха с гол на Диего Милито в началото на второто полувреме.

Този успех върна тима на Клаудио Раниери в битката за скудетото. Интер изостава на пет точки от Милан и на 6 от лидера Ювентус, а това бе първа победа на нерадзурите срещу градския съперник след 3 поредни загуби във всички турнири.

Милан имаше сериозно превъзходство през целия мач във владеенето на топката. Интер обаче се защитаваше отлично и не даде никакви шансове на Златан Ибрахимович.

През първото полувреме и двата тима имаха по една добра възможност. Алварес пропусна за нерадзурите, а Ван Бомел удари греда за росонерите. 9 минути след паузата Диего Милито вкара единствения гол с чудесен диагонален удар.

Източник: dnes.bg